Historia ruletki

Historia ruletki, jak każdej gry hazardowej nie jest do końca znana, bowiem tak naprawdę nie ma działu w historii, który zajmowałby się dziejami hazardu. Jednak z opowieści i spisanych faktów wiemy, że ruletka została wymyślona w 1645 roku, przez francuskiego matematyka, który za jej pomocą obliczał i ustanawiał prawa rachunku prawdopodobieństwa. Nie jest jednak jednoznacznie powiedziane, ze już wcześniej nie grywano w stereotypy ruletki, bowiem w historii mowa jest o rozrywce hazardowej już w czasach starożytności i średniowiecza. Tak jak już wspomnieliśmy historia spisana mówi o roku 1645, o uczonym matematyku – Blaice Pascal oraz o państwie Francji.

Kiedy powstawało koło do gry zwane ruletką, było ono pomocą naukową, a uczony matematyk nie stworzył jej jako gry hazardowej, dopiero z czasem została do tych celów wykorzystana. Zresztą hazard z początku nie był tak popularny i znany jak dziś, w gry hazardowe grały jedynie elity, a z czasem zostały one powszechnie zakazane. W 1842 roku, Graz ruletka została udoskonalona przez francuskiego uczonego – Louis’a Blanc’a, który poprzez dodanie do niej zera sprawił iż stała się bardziej pożądaną i popularną grą hazardową we Francji, a z czasem powędrowała również do Stanów Zjednoczonych oraz do innych państw europejskich.

W kasynach internetowych dostawienie zera do kola przyczyniło się do większych wygranych a gracze bez żadnych sprzeciwów przyjęli dodatkową regułę gry, dzięki której emocje jeszcze bardzie wzrastały. Dopiero gdy w stanach użyto jeszcze jednego zera na kole, powstał rozłam na ruletkę amerykańską oraz ruletkę europejską, a po za stanami gracze chętniej wybierają ruletkę europejską. Dziam możemy powiedzieć, iż ruletka to jedna z najwybitniejszych gier hazardowych, która podbiła cały świat oraz serca społeczeństwa hazardowego. Ruletka jest najbardziej popularna gra hazardowa na świecie.
Znajdź dopasowany bonus Jaką kwotę chcesz wpłacić?
PLN
Copyright © 2009-2021 kasyno-on-line.info. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona została wygenerowana w 0.01 sekund.
Gry hazardowe dla prawdziwych graczy. Odbierz premie i bonusy powitalne kasyna. Kliknij tutaj!